Yliopiston etusivulle Suomeksi På svenska In English
Helsingin yliopisto Eurooppalainen huippuyliopisto
 

Ylioppilasmatrikkeli 1853–1899

Etusivu > Vuosittain

Sisältö:

Aiemmat matrikkelit:

Ylioppilaat kirjautumisvuoden mukaan

Napsauttamalla vuosilukua voit listata henkilöt, jotka kirjautuivat kyseisenä vuonna.

1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Hakutulos

Löytyi 209 henkilöä.

Voit valita ruksaamalla ne tietueet, jotka haluat tulostaa tai tallentaa. Napsauttamalla henkilönumeroa voit lukea henkilön täydelliset tiedot.

Valitse tältä sivulta kaikki  |  Tyhjennä kaikki

Id Sukunimi Etunimi Kirjoilletulo
899 ARPPE Hugo Eberhard 16.5.1872
19431 AHLBERG Carl Johan 16.1.1872
19432 STENBÄCK Gustaf Lars (→ Lauri) 19.1.1872
19433 BJUGG Karl Emil 20.1.1872
19434 LUKANDER (→ LAAMANEN) Nils Johan 26.1.1872
19435 BOXSTRÖM Bruno Adalbert 26.1.1872
19436 CARLSTEDT Carl Zacharias 26.1.1872
19437 VÄYRYNEN Petter 26.1.1872
19438 KONTIO Sakari 26.1.1872
19439 POUTIAINEN Paavo 26.1.1872
19440 NIEMINEN Antti 26.1.1872
19441 MALIN Magnus Robert 27.1.1872
19442 FOUDILA (→ TUORI) Juho Heikki 29.1.1872
19443 BERGROTH Oskar Viktor 30.1.1872
19444 LINDQVIST (→ ELOHEIMO) Johan Wilhelm (John William) 2.2.1872
19445 NIEMELÄ Matti Edvard 3.2.1872
19446 HELANDER Carl Julius Jonathan 8.2.1872
19447 BLOM Isak Arthur 4.3.1872
19448 SORMUNEN Petter 15.3.1872
19449 BERG Andreas Karl Alexander 16.5.1872
19451 DAHLSTRÖM Johan Fredrik 16.5.1872
19452 HJELT Edvard Immanuel 16.5.1872
19453 ARNKIL Frithiof 16.5.1872
19454 DURCHMAN Johan Theodor (Teja) 16.5.1872
19455 HOMÉN Oskar August 16.5.1872
19456 BÖÖK Karl Johan (Ivan) Fredrik 16.5.1872
19457 LEONTJEFF Paul 16.5.1872
19458 LUNDAHL Gustaf Herman 16.5.1872
19459 BACKMANSSON Wilhelm Ferdinand 16.5.1872
19460 RAMSAY Wolter 16.5.1872
19461 TALLGREN Nikolaus Immanuel 16.5.1872
19462 LUNDGRÉN Amandus Adrian 24.5.1872
19463 STADIUS Karl Otto Wilhelm 24.5.1872
19464 KARSTEN Karl Julius 24.5.1872
19465 SCHYBERGSON Ernst Emil 24.5.1872
19466 WIKMAN Adolf Adrian 24.5.1872
19467 TRÄSKELIN Alexander Stefanus 24.5.1872
19468 WIGREN Richard Leonard 24.5.1872
19469 ZILLIACUS Herman Johan 24.5.1872
19470 AHLBERG Axel Wilhelm 24.5.1872
19471 KORSSTRÖM Johan Evert 24.5.1872
19472 KUMLIN Viktor Abraham 24.5.1872
19473 MUSTELIN Georg Alarik 24.5.1872
19474 LANDZETT Anton 24.5.1872
19475 ROTHMAN Gustaf Adolf 24.5.1872
19476 NORDLUND Karl Ivar 24.5.1872
19477 ROTHSTRÖM Gustaf Ivar 24.5.1872
19478 GYLLENBÖGEL Anders Wilhelm Leonhard 24.5.1872
19479 SUCKSDORFF Israel Richard Gustaf 30.5.1872
19480 ZIDBÄCK John Anton 30.5.1872
19481 HULTIN Arvid Edvard 30.5.1872
19482 PORKKA Frans Woldemar (Wolmari) 30.5.1872
19483 STARCK Ivar Alexander 30.5.1872
19484 JEVSTRATOFF Wladimir 30.5.1872
19485 BORG Axel Fredrik 30.5.1872
19486 SUNDEL Karl Edvin 30.5.1872
19487 FORSBLOM Konrad Wilhelm 30.5.1872
19488 RÖKMAN Adolf Fredrik 30.5.1872
19489 LINDÉN Hugo Magnus 30.5.1872
19490 SUCKSDORFF Wilhelm Joachim 30.5.1872
19491 HAHL Johannes Emanuel 30.5.1872
19492 CAJANDER Gustaf Oskar 30.5.1872
19493 ÖHOLM Karl Hjalmar Konstantin 30.5.1872
19494 ENEBÄCK Johan Anselm 30.5.1872
19495 SJÖMAN Oskar Emil 8.6.1872
19496 LAGERMARCK Sigvard Fredrik 8.6.1872
19497 HOLMBERG Gustaf Oscar 8.6.1872
19498 LEHTONEN Anders Wilhelm 8.6.1872
19499 WREDE Henrik Otto 8.6.1872
19500 ZILLIACUS Konrad (Konni) Victor 8.6.1872
19501 SNELLMAN Oskar Wilhelm 8.6.1872
19502 HAGMAN Herman Almus 8.6.1872
19503 WESTERSTRÅHLE Gustaf Ferdinand 8.6.1872
19504 SNELLMAN Karl 8.6.1872
19505 MONTELL Robert 8.6.1872
19506 CEDERBERG Oskar Josef Julius 8.6.1872
19507 WALLENIUS (→ WALLIT) Gustaf Adolf 8.6.1872
19508 HORTLING Albin 8.6.1872
19509 PETTERSON (→AROKALLIO) Gustaf 8.6.1872
19510 LUND August Wilhelm 8.6.1872
19511 LEVÓN Edvard Eliel 8.6.1872
19512 VON PFALER Gustaf 8.6.1872
19513 MENNANDER Fredrik 8.6.1872
19514 STRÖMMER Karl Wilhelm 8.6.1872
19515 STRÖMBERG Maximilian 11.6.1872
19516 LANGEL Karl Wilhelm 14.6.1872
19517 AHLSTEDT Johan Wilhelm 14.6.1872
19518 OLANDER Wilhelm Leopold 14.6.1872
19519 TANSKANEN Johan 14.6.1872
19520 RANCKEN Runar Freyvid 14.6.1872
19521 REIJONEN Juho Heikki 14.6.1872
19522 MARTIKAINEN Paavo 14.6.1872
19523 BROBERG Karl Theodor 14.6.1872
19524 RUUTH Johan Wilhelm 14.6.1872
19525 HÖGSTRÖM Theodor 14.6.1872
19526 RIIKONEN Johan 14.6.1872
19527 STRÅHLMAN Bror August 14.6.1872
19528 FONTELL August Gideon 14.6.1872
19529 GRANSTRÖM Axel Wilhelm 14.6.1872
19530 FAVORIN Anders Edvard 14.6.1872
19531 WASASTJERNA Gustaf August 14.6.1872
19532 KYANDER Ivar Alexander 14.6.1872
19533 REMAHL Karl Fredrik 14.6.1872
19534 BONDE Karl Oskar 14.6.1872
19535 UNGERN Nikolai Werner 14.6.1872
19536 MONELL Johannes Gregorius 14.6.1872
19537 HOLM Iwar Anton Bruno 14.6.1872
19538 SCHAUMAN Knut Victor 14.6.1872
19539 JÄPPINEN Thomas (Tuomas) 14.6.1872
19540 HÄTHÉN Johan Anshelm 18.6.1872
19541 HANELL Edvard Frithiof 19.6.1872
19542 WIRKKULA Simon Adolf 19.6.1872
19543 HANNULA Herman 19.6.1872
19544 SAXELIN Gustaf Adolf 21.6.1872
19545 BRUSIIN Carl Otto 21.6.1872
19546 HOFFRÉN (→ SOINI) Axel Wilhelm 22.6.1872
19547 ANNALA Oskar 22.6.1872
19548 JUSLÉN Gustaf Basilius 22.6.1872
19549 HÄMÄLÄINEN Konstantin 22.6.1872
19550 STENBÄCK Josef Daniel 22.6.1872
19551 OTHMAN (Otman) Ivar Waldemar 22.6.1872
19552 BUDDÉN Emil Johannes 22.6.1872
19553 VON SCHROWE Uno Otto Gabriel 22.6.1872
19554 HÄRKÖNEN (→ RANTAMAA) Pietari 22.6.1872
19555 WILJAKAINEN Kalle (Karl) 22.6.1872
19556 RONGAIN Adolf Edvard 22.6.1872
19557 KUITUNEN Hiskias 22.6.1872
19558 HÄLVÄ Antti 22.6.1872
19559 GRANIT (→ GRANIT-ILMONIEMI→ ILMONIEMI) Bruno 22.6.1872
19560 WIRZENIUS Axel Daniel 22.6.1872
19561 AHLSTRÖM Gustaf Olivier 22.6.1872
19562 GRAHN Kuno Oskar Algoth 22.6.1872
19563 TIRRONEN Reijo (Grels) 22.6.1872
19564 JÄRVELÄINEN Adam 22.6.1872
19565 PELLIKKA (→ TANNER) Henrik 22.6.1872
19566 VON WRIGHT Adolf 22.6.1872
19567 FALCK Victor Ludvig Alexander 22.6.1872
19568 EKELUND Herman Erik Wilhelm 22.6.1872
19569 MELARTIN Konrad Ferdinand 22.6.1872
19570 GULIN Selim 22.6.1872
19571 HARALD Petter 22.6.1872
19572 KOIVISTO Aukusti 22.6.1872
19573 HAGMAN Gustaf 22.6.1872
19574 STENIUS Isak Ludvig Salomon 22.6.1872
19575 AMINOFF Feodor Maximilian 22.6.1872
19576 ROSCHIER Elias Ewert 22.6.1872
19577 NORDGREN Fredrik 22.6.1872
19578 MAJANDER Fredrik Richard 22.6.1872
19579 TOLLET Nils 22.6.1872
19580 LJUNGBERG Theodor Leonhard 22.6.1872
19581 RENQVIST Henrik Wilhelm 22.6.1872
19582 BERGROTH Werner Theodor 22.6.1872
19583 STRÖMMER Samuel Abraham 22.6.1872
19584 LEIDENIUS (→ LEIKOLA) Albert Ferdinand 22.6.1872
19585 PUHAKKA Henrik 22.6.1872
19586 ENCKELL Oskar Wilhelm 22.6.1872
19587 STRÖMBERG Herman Ferdinand 22.6.1872
19588 MALMBERG (→ MENO) Karl Eliel 22.6.1872
19589 SANDELL Berndt Wilhelm 29.6.1872
19590 IVENDORFF Adam Edvard 29.6.1872
19591 BERNDTSON Gunnar Fredrik 31.8.1872
19592 KROGERUS (→ KROGERUS-RITONIEMI) Viktor Johan Gabriel 11.9.1872
19593 HARALD Petter Wilhelm 11.9.1872
19594 RECHARDT Fredrik 13.9.1872
19595 TÖRMÄLÄ Emanuel 13.9.1872
19596 LEIDENIUS (→ LEIKKOLA) Edvard Vihtori 13.9.1872
19597 LÖNNQVIST Otto Selim 13.9.1872
19598 RANDELIN Arthur Gustaf 13.9.1872
19599 KILJANDER (→ KESÄNIEMI) Ludvig Gabriel 13.9.1872
19600 FONTELL Johan Wilhelm 13.9.1872
19601 MUSTELIN Jakob 13.9.1872
19602 BJÖRN (→ OTSO) Johan 13.9.1872
19603 HILDÉN Karl August 16.9.1872
19604 KYANDER Karl Lennart 16.9.1872
19605 NYSTRÖM Anselm 19.9.1872
19606 BRUMMER Wolmar Frithiof 19.9.1872
19607 PYLKKÄNEN Albert 19.9.1872
19608 ROSLIN Viktor Michael 20.9.1872
19609 TOLLET Axel Fredrik Alarik 21.9.1872
19610 BRUNCRONA Karl Vilhelm 21.9.1872
19611 SCHAUMAN August Michael 21.9.1872
19612 HAGMAN Karl Leonard 21.9.1872
19613 GRANHOLM Hjalmar Thiodolf 21.9.1872
19614 GRANATH Alfred Johan 21.9.1872
19615 KARJALAINEN Gustaf Emanuel 21.9.1872
19616 HULTIN Petter Johan Adolf 30.9.1872
19617 BJÖRKMAN August Fredrik 2.10.1872
19618 ÖSTERLUND Karl Robert 4.10.1872
19619 VON WILLEBRAND Victor Mathias 7.10.1872
19620 GRÖNLUND Karl Agathon 7.10.1872
19621 LEHRBÄCK Johan 9.10.1872
19622 PUUSTINEN Isak 9.10.1872
19623 PELKONEN Michel (Mikko) 9.10.1872
19624 BERGER Anton Mauritz 9.10.1872
19625 HOLMSTRÖM Josef 9.10.1872
19626 ENEGRÉN Adam Theodor 12.10.1872
19627 KINNUNEN Mikael 12.10.1872
19628 SALMINEN Karl Erland 12.10.1872
19629 TANNER Wilhelm Leonard 14.10.1872
19630 AHLSTEDT Alexander 14.10.1872
19631 MITTLER Johan Kristian 14.10.1872
19632 JOKINEN Erland 15.10.1872
19633 KOLSTRÖM Adolf Ferdinand 19.10.1872
19634 FRANCK Karl Mauritz 22.10.1872
19635 WALLENIUS Walter 22.10.1872
19636 BOLIN Johan Nikolaus 22.10.1872
19637 ROSBERG Arthur 22.10.1872
19638 SELLSTRÖM Frithiof 22.10.1872
19639 SONCK Johan Gideon 18.11.1872