Yliopiston etusivulle Suomeksi På svenska In English
Helsingin yliopisto Eurooppalainen huippuyliopisto
 

Ylioppilasmatrikkeli 1853–1899

Etusivu > Vuosittain

Sisältö:

Aiemmat matrikkelit:

Ylioppilaat kirjautumisvuoden mukaan

Napsauttamalla vuosilukua voit listata henkilöt, jotka kirjautuivat kyseisenä vuonna.

1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Hakutulos

Löytyi 348 henkilöä.

Voit valita ruksaamalla ne tietueet, jotka haluat tulostaa tai tallentaa. Napsauttamalla henkilönumeroa voit lukea henkilön täydelliset tiedot.

Valitse tältä sivulta kaikki  |  Tyhjennä kaikki

Id Sukunimi Etunimi Kirjoilletulo
23940 LADAU Carl Axel Alarik 23.1.1893
23941 KALLAS Oskar Philipp 9.2.1893
23942 FABRITIUS Ernst Almar Ferdinand 19.5.1893
23943 FORSSELL Hugo Gustaf Edvard 19.5.1893
23944 HAMNERIN Rudolf Arnold 19.5.1893
23945 AF HÄLLSTRÖM Johannes Algoth 19.5.1893
23946 LÅNG Karl Gustaf (Gösta) Vilhelm 19.5.1893
23947 ENEBERG Hugo Konrad 19.5.1893
23948 ERVAST Petter (Pekka) Elias 19.5.1893
23949 LINDROOS (→ SARIO) Eeli Samueli 19.5.1893
23950 LISITZIN Konstantin 19.5.1893
23951 ANDERSIN Johannes 19.5.1893
23952 ANDERSSON Karl Arvid 19.5.1893
23953 BERGH Ralf Robert 19.5.1893
23954 BRUNSTRÖM Otto Simon 19.5.1893
23955 LAGERSTRÖM Gustaf Alfred 19.5.1893
23956 LÖNNGRÉN Arthur Gerhard 19.5.1893
23957 SAHLBERG Edvard Rudolf 19.5.1893
23958 SUNDMAN Karl Fritiof 19.5.1893
23959 SÖDERMANN Arvo Gustaf Alexander 19.5.1893
23960 VENDELIN Axel Verner 19.5.1893
23961 HERLIN Bror Harald 19.5.1893
23962 LINDEBERG Jarl Waldemar 19.5.1893
23963 SVANSTRÖM (av Lassenius) Valborg Elisabet 19.5.1893
23964 WALKONEN (av Hedberg) Aina Katarina 19.5.1893
23965 WESTERLUND (av Herlin) Minna 19.5.1893
23966 BERGHOLM Axel Herman 19.5.1893
23967 BÄRLUND Fredrik William 19.5.1893
23968 KARLSSON August Vilhelm 19.5.1893
23969 LINDBERG Adolf Julius 19.5.1893
23970 LINSÉN Karl Gabriel 19.5.1893
23971 AHLMAN (→ ALHA) Edvard (Eetu) Adiel 19.5.1893
23972 DAHL (→ SAJANIEMI) Jooseppi Aleksander (Santeri) 19.5.1893
23973 EKLUND (→ VERHO) Arthur Philippe 19.5.1893
23974 ERANDER Kustaa Eemil 19.5.1893
23975 IDESTAM Carl Oscar 19.5.1893
23976 JOHANSSON (→ KAILA) Lauri Kustaa Gabriel 19.5.1893
23977 KANNISTO Juha(na) Artturi 19.5.1893
23978 KRANCK (KRANK) Adolf Wilhelm 19.5.1893
23979 LEHTINEN Enok 19.5.1893
23980 LILJA Fredrik Waldemar 19.5.1893
23981 LÖNNBOHM Artturi Edvard 19.5.1893
23982 MARTIN Kustaa Mortimer 19.5.1893
23983 NIEMINEN (→ SAARIOINEN) Juho Frithiof 19.5.1893
23984 PULKKI Johan Henrik 19.5.1893
23985 PÖNNELIN (→ PONSI) August Arvid 19.5.1893
23986 RENVALL Werner 19.5.1893
23987 SALOVIUS Karl Reinhold 19.5.1893
23988 SKOGSTRÖM Albin Mikael 19.5.1893
23989 SOHLMAN (→ HELLE) Lennart Fredrik 19.5.1893
23990 STÅHLBERG Vihtori Alfred 19.5.1893
23991 TIENARI Matti 19.5.1893
23992 ANDBERG (av Meriläinen) Alma Maria Vilhelmina 26.5.1893
23993 BROFELDT Ines Irene Karolina 26.5.1893
23994 BRUNILA Harry Anton 26.5.1893
23995 BÄCKMAN Ines Alexandra 26.5.1893
23996 ERLUND Vendla (Venni) 26.5.1893
23997 FABRITIUS Ernst Emil 26.5.1893
23998 GULIN Edvard 26.5.1893
23999 LAGERBLAD Sigurd 26.5.1893
24000 LITONIUS Frans William 26.5.1893
24001 MALMGREN Signe Maria 26.5.1893
24002 NYSTÉN (av Nevanlinna) Ines 26.5.1893
24003 WECKSELL (av Runeberg) Hanna Emilia (Mimmi) 26.5.1893
24004 AMINOFF Alexander 26.5.1893
24005 BENGELSDORFF Harald Ludvig 26.5.1893
24006 BLOMQVIST Arthur Ferdinand 26.5.1893
24007 CEDERHOLM Gunnar Theodor 26.5.1893
24008 COLLANDER Paul Josef 26.5.1893
24009 AF FORSELLES Pehr Adolf 26.5.1893
24010 GRANFELT Otto Hjalmar 26.5.1893
24011 HARTWALL Erik Knut 26.5.1893
24012 HOLMBERG Karl Einar Wilhelm 26.5.1893
24013 VON KOSKULL Julius Vilhelm Fredrik 26.5.1893
24014 VON KRAEMER Karl Emil Robert 26.5.1893
24015 LERCHE Charley Rickard Fredrik 26.5.1893
24016 LERCHE Herman 26.5.1893
24017 NYBOM Bengt 26.5.1893
24018 RUNEBERG Birger 26.5.1893
24019 SOURANDER Ingvald 26.5.1893
24020 WAENERBERG Tor Gustaf 26.5.1893
24021 VON WENDT Georg Willehad 26.5.1893
24022 ASPELIN Gustaf (Gösta) Emil 26.5.1893
24023 EKSTAM Emil 26.5.1893
24024 GESELLIUS Herman Ernst Heinrich 26.5.1893
24025 HACKSTEDT Johan (John) Gustaf 26.5.1893
24026 ISAKSSON John Gabriel Jonathan 26.5.1893
24027 WALMQVIST Torsten Georg 26.5.1893
24028 LAGERBLAD Carl Edvard 26.5.1893
24029 ROSVALL Bruno 26.5.1893
24030 BOIJER Karl Gustaf 26.5.1893
24031 HOLOPAINEN Vihtori 26.5.1893
24032 HYMANDER (→ HYVÄMÄKI) Gottlieb Aron Kleofas 26.5.1893
24033 MAJORIN (→ MAJANPÄÄ) Enok Erhard 26.5.1893
24034 PEKKALA Juhana 26.5.1893
24035 SADENIUS Akseli Reinhold 26.5.1893
24036 TÖRNUDD Aksel Olof 26.5.1893
24037 WEILIN Yrjö Hugo Kaarlo 26.5.1893
24038 HEIKKILÄ (av Saikku) Johanna (Hanna) Miina 26.5.1893
24039 ESKOLA August Verner 26.5.1893
24040 GRÖNROOS Frans Johan Ferdinand 26.5.1893
24041 SELIN (→ SAVIO) Atte Aleksander 26.5.1893
24042 ARHO Antero Oskari 26.5.1893
24043 BJÖRKMAN Carl 31.5.1893
24044 EKELUND August Garibaldi 31.5.1893
24045 FREJMAN Karl Alarik 31.5.1893
24046 GRANIT Volter Ludvig 31.5.1893
24047 GRANLUND Georg Adolf Alexander 31.5.1893
24048 GRANROTH Artur Alexander 31.5.1893
24049 HELANDER (→ PÄIVÄNSALO) Bror Hannes 31.5.1893
24050 JANSSON Bror Felix 31.5.1893
24051 JOHANSSON Johannes Paulinus 31.5.1893
24052 KARSTEN Karl August 31.5.1893
24053 LILIUS Karl Adolf Einar 31.5.1893
24054 LIMNELL Johan Israel 31.5.1893
24055 LUND Oskar Hjalmar 31.5.1893
24056 LUNDELL Gustaf Adolf 31.5.1893
24057 NESSLING John Anton 31.5.1893
24058 OLIN Karl Johan 31.5.1893
24059 RÖDLIN Selim Alexander 31.5.1893
24060 SALINGRE Gustaf Werner 31.5.1893
24061 SERENIUS Torsten Einar 31.5.1893
24062 CZARNECKI (TSCHARNETSKY) Andreas Sigismund 31.5.1893
24063 CZARNECKI (TSCHARNETSKY) Stanislai Uno 31.5.1893
24064 WAHLROOS Georg Henrik 31.5.1893
24065 WAHLSTÉN Edvin Gregorius 31.5.1893
24066 WENNERSTRÖM Gunnar Alarik Torsten 31.5.1893
24067 WIKMAN Johan Ludvig 31.5.1893
24068 AVELLAN August Hjalmar 31.5.1893
24069 BLOMROS (→ ROINE) Kustaa Eemil 31.5.1893
24070 BORG (→ KIVILINNA) Väinö Gabriel 31.5.1893
24071 HEININEN Uno Alfred 31.5.1893
24072 JALAVA Juho Aleksanteri 31.5.1893
24073 LINDSTRÖM Oskar Maurits 31.5.1893
24074 MARKLUND (→ MARKKOLA) Thor Emil 31.5.1893
24075 NERO Oskar Aleksander 31.5.1893
24076 RINNE Juho Kustaa (Juhani Gustav) 31.5.1893
24077 TUKKILA Frans Edvard 31.5.1893
24078 UOTI Kaarlo Ferdinand 31.5.1893
24079 WUORINEN Waldemar Victor Johannes 31.5.1893
24080 HAHL Bernhard Abraham 31.5.1893
24081 LUNDSTRÖM Ernst Walter 31.5.1893
24082 VON NANDELSTADH Pontus Willehad 31.5.1893
24083 SILANDER Jakob Heribert 31.5.1893
24084 TAMELANDER Otto 31.5.1893
24085 VON FIEANDT Jarl Edvard 31.5.1893
24086 GRENMAN Werner Eliel 31.5.1893
24087 JALKANEN Kustaa Adolf 31.5.1893
24088 KNUUTINEN Selim Johannes 31.5.1893
24089 PULKKINEN Albin 31.5.1893
24090 THERMAN Johannes Einar 31.5.1893
24091 EK (av Therman) Elsa Charlotta 31.5.1893
24092 BJÖRKMAN Elna 31.5.1893
24093 FORSS Henrik Alfred 31.5.1893
24094 SUNDLÖF Karl Johan 31.5.1893
24095 HUIKARINEN Johan Edvard 6.6.1893
24096 LINDSTRÖM Fredrik Julius 6.6.1893
24097 MATTLIN (→ MUROLE) Mathias Paulus (Paavo Matias) 6.6.1893
24098 PULKKINEN Yrjö Rafael 6.6.1893
24099 SAARINEN Gottlieb Eliel 6.6.1893
24100 TIRKKONEN Frans Nikolai 6.6.1893
24101 TÖRNROTH Hjalmar 6.6.1893
24102 ARMINEN Kaarlo Vilhelmi 6.6.1893
24103 ERIKSSON (→ VAULO) Kaarle Vihtori 6.6.1893
24104 GRUNDSTRÖM Robert 6.6.1893
24105 GRÖNFORS Akseli Wilho 6.6.1893
24106 HANNUS Frans Viktor 6.6.1893
24107 KIEVARI (→ KAIPIO) Vihtori Malakias 6.6.1893
24108 LAIHO Antto 6.6.1893
24109 MALM Volmar Julius Aleksander 6.6.1893
24110 SELVÉN ( → SOIVIO) Frans Vilho 6.6.1893
24111 TUKIAINEN Kaarlo Adam 6.6.1893
24112 RUUTU ( e RUUTH väl REINOLA) Elon Henrik Ossian 6.6.1893
24113 YRJÄNÄINEN Juhana (Hannu) Pietari 6.6.1893
24114 CARP Carl Gustaf 6.6.1893
24115 FINNILÄ Hugo Albert 6.6.1893
24116 FOGDE Erik Vilhelm 6.6.1893
24117 HERPMAN Georg Wilhelm 6.6.1893
24118 HERPMAN Knut Otto 6.6.1893
24119 HÄLLMAN Matts Leander 6.6.1893
24120 KARSTEN Edvin Julius 6.6.1893
24121 KNAPE Ernst Viktor 6.6.1893
24122 KOSKINEN Frans Henrik (Heikki) 6.6.1893
24123 LAGUS John Elis 6.6.1893
24124 SANDELIN Sixtus Severin 6.6.1893
24125 SWANLJUNG Gustaf Konstantin 6.6.1893
24126 JERNBERG (→ RAUTAVAARA) Albin Evald (Jolli) 6.6.1893
24127 KALA Hermanni 6.6.1893
24128 LINDEROOS (→ LIETELÄ) Wilho 6.6.1893
24129 SNELLMAN Frans Eemil 6.6.1893
24130 SVANLJUNG Matti Kristian 6.6.1893
24131 SÖYRING (→ SOMERVALLI) Kaarlo Aukusti 6.6.1893
24132 HELENIUS Väinö Armas Isidor 6.6.1893
24133 HOLMSTÉN Uno Alarik 6.6.1893
24134 QVARNSTRÖM Einar Fabian 6.6.1893
24135 RYYSYLÄINEN Johan (Juho) 6.6.1893
24136 BACKBERG Edvard 6.6.1893
24137 ENGLUND (→ KERKKOLA) Ivar Edvard 6.6.1893
24138 EVONEN (→ TANNER) Otto Juho 6.6.1893
24139 KILKKI Adolf Albinus 6.6.1893
24140 MARKKU Aatami 6.6.1893
24141 PIMIÄ Juhana Aleksanteri 6.6.1893
24142 RONIMUS Gabriel Gideon 6.6.1893
24143 RONIMUS Uuno Kleofas Filip 6.6.1893
24144 SAARANEN Eemil Wilho 6.6.1893
24145 SCHOGSTER Ivar Albert 6.6.1893
24146 SIUKONEN Kustaa Arthur 6.6.1893
24147 LAMUS John Michael 6.6.1893
24148 SUNDMAN Carl Gustaf 6.6.1893
24149 BLOMQVIST (→ SAANINKOSKI) Matti Leonhard 14.6.1893
24150 HIETANEN Germanus 14.6.1893
24151 KOLJONEN Heikki 14.6.1893
24152 KUKKONEN (→ ANGERVO) Wilho 14.6.1893
24153 NIKULAINEN Taneli 14.6.1893
24154 NYBERG Huugo Henrik 14.6.1893
24155 RÄIHÄ Karl Richard 14.6.1893
24156 RÄISÄNEN (→ RAUNIO) Abel Fabian 14.6.1893
24157 SIRÉN (→ SIROLA) Erik Hjalmar 14.6.1893
24158 WECKMAN (→ WARTIOVAARA) Jonathan Vindician 14.6.1893
24159 WEHKOO Mooses 14.6.1893
24160 WENTIN Einar Viktor Waldemar 14.6.1893
24161 HAKANEN (e Hakala) Kaarlo Henrik 14.6.1893
24162 PUTKONEN Pekka 14.6.1893
24163 ANDERSIN (→ ANTTINEN) Oskar Johannes 14.6.1893
24164 AXELSON Johannes William 14.6.1893
24165 HÄMÄLÄINEN Herman 14.6.1893
24166 KILPELÄINEN Adolf Seth 14.6.1893
24167 MOLANDER Einar Gabriel Konstantin 14.6.1893
24168 NYSTÉN Ernst Woldemar 14.6.1893
24169 OKKONEN Otto Alfred 14.6.1893
24170 SÖDERGREN Karl Arvid 14.6.1893
24171 TOLVANEN Juhana 14.6.1893
24172 VATANEN Antti Arthur 14.6.1893
24173 SNELLMAN (→ VIRKKUNEN) Johan Wilhelm 14.6.1893
24174 ANSTÉN (→ AROMAA) Karl Eliel 14.6.1893
24175 BRAX Anders Johannes (Antti Jussi) 14.6.1893
24176 HALLIKAINEN Eemil Viktor 14.6.1893
24177 HALONEN Taavi 14.6.1893
24178 HELANDER Anders Benjamin 14.6.1893
24179 ITKONEN Otto Herman 14.6.1893
24180 KOSONEN Olavi Albin 14.6.1893
24181 LAGERSTAM Frans Richard Almanzor 14.6.1893
24182 LUUKKONEN Anders Eemil 14.6.1893
24183 MÄKELÄ (e Mäkeläinen) Selim Julius Bernhard 14.6.1893
24184 OINONEN Frans Petter 14.6.1893
24185 ROPPONEN Väinö Mathias 14.6.1893
24186 SALONIUS Eero (Erik) 14.6.1893
24187 SMIRNOFF John 14.6.1893
24188 WAINIKAINEN Otto Aleksanteri 14.6.1893
24189 WINTER Ernst Frithiof 14.6.1893
24190 CASTRÉN Erik (Erkki) Johannes 14.6.1893
24191 HOFFSTRÖM Karl Alarik (Matti) 14.6.1893
24192 NYMAN Karl Väinö 14.6.1893
24193 VON WRIGHT Frans Julius 14.6.1893
24194 VON FIEANDT Arvid Harald 14.6.1893
24195 HASSELBLATT Emil Alarik 14.6.1893
24196 HOHENTHAL Carl Mauritz 14.6.1893
24197 VON SCHANTZ Fritz Felix 14.6.1893
24198 WATANEN Anders Adiel 14.6.1893
24199 WILHELMS Werner Oskar 14.6.1893
24200 ARVOLA Antti 14.6.1893
24201 EMELEUS (→ ÄIMÄ) Frans Gustaf 14.6.1893
24202 HAATAJA Juho Jaakko 14.6.1893
24203 HAIKOLA Antti 14.6.1893
24204 HARTMAN Karl Joel Alarik 14.6.1893
24205 HEILALA Johan (Juho) Anton 14.6.1893
24206 HOLMSTRÖM Niilo Herman 14.6.1893
24207 MARTIKAINEN Jafet 14.6.1893
24208 MOLIN Aksel Emil 14.6.1893
24209 OLLILA Frans Oskar 14.6.1893
24210 RANTALA Matti 14.6.1893
24211 SJÖBLOM (→ KEIJOLA) Kristian Hannes (Christian Johannes) 14.6.1893
24212 ÖSTBERG Kaarlo Kustaa 14.6.1893
24213 MECKLIN (→ MERENHEIMO) Juhani Nikolai 14.6.1893
24214 HEIMBERGER (av Odenwall) Wera Rosina 14.6.1893
24215 VON BONNELL Elisabeth Hermine 14.6.1893
24216 SIMBERG Paul Henrik 14.6.1893
24217 ÖHMANN Hugo Theodor 14.6.1893
24218 EKEBOM Ernst Vilhelm 14.6.1893
24219 SCHAUMAN Thure Viktor Waldemar 14.6.1893
24220 STRÖMFORS (→ SUVANTO) Emil Gustaf Hippolytus 14.6.1893
24221 HACKLIN Juhana Eemil 14.6.1893
24222 KORPELA Jaakko Oskar 14.6.1893
24223 HARLIN Thure 14.6.1893
24224 JÄDERHOLM Karl Gustaf 14.6.1893
24225 HACKLIN Karl Hjalmar 1.7.1893
24226 OLANDER Julius Alexander 10.7.1893
24227 TÖRNUDD Gideon Johannes 12.7.1893
24228 MOSANDER Karl Gustaf Emanuel 9.9.1893
24229 KUMLANDER (CUMLANDER) Tyko Karl Bruno 9.9.1893
24230 SEGERCRANTZ Johan Verner 9.9.1893
24231 HOFFRÉN (→ HIETASALO) Johan (Juhani) 15.9.1893
24232 THITZ Kaarlo Alfred Reinhold 15.9.1893
24233 LAHTI (→ KAUKOLAHTI) Oskar Valdemar 15.9.1893
24234 SELIN Helmi Maria 15.9.1893
24235 LEIKKO Kaarle 15.9.1893
24236 GRENMAN Harald 15.9.1893
24237 HEDMAN Ivar Alexander 15.9.1893
24238 WINTER Hugo Teodor 15.9.1893
24239 ALOPAEUS Johan Väinö 2.10.1893
24240 MONTELL Torsten 9.12.1893
24241 AHLGRÉN Gustaf Gideon 9.12.1893
24242 KINGELIN Hjalmar 9.12.1893
24243 RÖNNHOLM Rudolf Rafael 9.12.1893
24244 JANKES Georg Fredrik 9.12.1893
24245 HENRICSON Axel Fredrik 9.12.1893
24246 GYLLING Karl Wilhelm 9.12.1893
24247 NORDENSTRENG Einar Anders 9.12.1893
24248 TILVIS Johan Emil 9.12.1893
24249 ALBRECHT (av Berger) Ellen Sofia Fredrika 9.12.1893
24250 ALBRECHT Gunnar Ernst Fredrik 9.12.1893
24251 FORSSGRÉN Sigrid Maria 9.12.1893
24252 QVIST (av Ekman) Josefina Matilda 9.12.1893
24253 STADIUS Wilhelmina Elisabeth 9.12.1893
24254 SVANSTRÖM Harald Brynolf 9.12.1893
24255 LÖFGREN Karl Rudolf 9.12.1893
24256 NYMAN Uno Wilhelm 9.12.1893
24257 RIDDERSTRÖM Väinö Ferdinand 9.12.1893
24258 BRANDER Karl Rafael 9.12.1893
24259 LAGERLÖF Kaarlo Immanuel 9.12.1893
24260 SANDELIN Einar Fredrik 9.12.1893
24261 CALONIUS Allan 9.12.1893
24262 LINDELÖF Berndt Johan 9.12.1893
24263 LYBECK Nathanael Herman August 9.12.1893
24264 ERICSSON Johannes 9.12.1893
24265 WÄÄTÄNEN Edvin Gideon 9.12.1893
24266 RYDMAN Torsten Wolmar 9.12.1893
24267 ALOPAEUS Väinö Valter 9.12.1893
24268 ANDBERG (→ AIRANNE) August Fredrik 9.12.1893
24269 FOGMAN Herman Gustaf Anders Felix 9.12.1893
24270 PORTHAN Johan Lennart Gabriel 9.12.1893
24271 ROMPPANEN Pekka Johan 9.12.1893
24272 SCHROEDER Ilo Eemil 9.12.1893
24273 AHLMAN Paavo Elias 9.12.1893
24274 ROSENQVIST Johan Alfred 9.12.1893
24275 STENROOS Otto Vilhelm 9.12.1893
24276 SUNDMAN (→ SARASTO) Berndt Fridolf 9.12.1893
24277 ULLNER Arthur Georg Brynolf Mauritz 9.12.1893
24278 BLOMSTEDT (av Sivén) Siiri 9.12.1893
24279 GRÖNROOS Kaarle Eemil 9.12.1893
24280 STJERNWALL Knut Edvard Rudolf 9.12.1893
24281 TURTONEN Johan(nes) Erland 9.12.1893
24282 GESTRIN August Johan Edvard 9.12.1893
24283 REUNANEN Kaarlo Eemil 9.12.1893
24284 MÄKINEN Kustaa Alfred 9.12.1893
24285 BOIJER Uno Fredrik 9.12.1893
24286 KUNNAS Vihtori Anshelm 9.12.1893
24287 SOHLMAN (→ PÄIVIÖ) Otto Werner 9.12.1893