Yliopiston etusivulle Suomeksi På svenska In English
Helsingin yliopisto Eurooppalainen huippuyliopisto
 

Ylioppilasmatrikkeli 1853–1899

Etusivu > Vuosittain

Sisältö:

Aiemmat matrikkelit:

Ylioppilaat kirjautumisvuoden mukaan

Napsauttamalla vuosilukua voit listata henkilöt, jotka kirjautuivat kyseisenä vuonna.

1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899

Hakutulos

Löytyi 388 henkilöä.

Voit valita ruksaamalla ne tietueet, jotka haluat tulostaa tai tallentaa. Napsauttamalla henkilönumeroa voit lukea henkilön täydelliset tiedot.

Valitse tältä sivulta kaikki  |  Tyhjennä kaikki

Id Sukunimi Etunimi Kirjoilletulo
25380 WIKANDER William Werner 20.1.1897
25381 SÖDERHOLM Ernst Hjalmar 20.1.1897
25382 STRANDBERG Anders Eligius 25.1.1897
25383 GAROFF Nikolai 19.2.1897
25384 BLUMENTHAL Oscar Edvard 30.4.1897
25385 HINDERSSON Elis Richard 15.5.1897
25386 JOHANSSON Oscar Vilhelm 15.5.1897
25387 MEINANDER Sven Hilding Andreas 15.5.1897
25388 SAHLBERG Walter Gustaf 15.5.1897
25389 SIVÉN Ossian Sigfrid 15.5.1897
25390 FORSMAN Johan Eino Ilmari 15.5.1897
25391 HOLOPAINEN Olof (Olli) Alfons 15.5.1897
25392 HYMANDER David August Gottlieb 15.5.1897
25393 ILMONEN Aleksi August 15.5.1897
25394 JOSEFSSON Johan Jalmari (Hjalmar) 15.5.1897
25395 LATTU Petter (Pekka) Johannes 15.5.1897
25396 NEOVIUS Bruno Adolf 15.5.1897
25397 REIN Karl Aleksander 15.5.1897
25398 TAMMINEN Kaarle Vihtori 15.5.1897
25399 TAWASTSTJERNA Werner Ilmari Fredrik 15.5.1897
25400 THESLEFF Rolf 15.5.1897
25401 FAGERHOLM Edvin Julius 15.5.1897
25402 GARDBERG Axel Werner 15.5.1897
25403 LINDBERG Karl Ilo 15.5.1897
25404 LINDELL Georg Malachias 15.5.1897
25405 MALMSTRÖM (sitt GAGNEUR) Bernhard 15.5.1897
25406 NORDBERG Gustaf Adolf Julius 15.5.1897
25407 RAUTELL Johan Rafael 15.5.1897
25408 ÅBERG Hjalmar Arvid 15.5.1897
25409 VON BONSDORFF John Waldemar 15.5.1897
25410 CEDERCREUTZ Emil Herman Robert 15.5.1897
25411 FABRITIUS Edvard Josef Joachim (Jocki) 15.5.1897
25412 FRANKENHÆUSER Carl Constantin 15.5.1897
25413 FURUHJELM Elis Ragnar 15.5.1897
25414 HAGELSTAM Johan Magnus 15.5.1897
25415 HOMÉN Lars Olaf 15.5.1897
25416 LEIDENIUS Teodor Otto Gustaf Ernst 15.5.1897
25417 AF NYBORG Carl Adolf Michael 15.5.1897
25418 QVIST Adolf Erik Johannes 15.5.1897
25419 SIRÉN Osvald 15.5.1897
25420 SUNDVIK Karl Ernst Odo 15.5.1897
25421 WASASTJERNA Victor Waldemar 15.5.1897
25422 ZILLIACUS Edvard Viktor Wilhelm 15.5.1897
25423 BIAUDET Gabriel Théodore Eugène 15.5.1897
25424 BJÖRKMAN Hildur 15.5.1897
25425 BÄCKSTRÖM Anna Maria 15.5.1897
25426 DAHLSTRÖM (av Söderlund) Esther 15.5.1897
25427 LINDBLOM Edit Matilda 15.5.1897
25428 NYBERG (av von Essen) Blenda Augusta 15.5.1897
25429 USCHANOFF (av Kranck) Eugenia 15.5.1897
25430 ÖSTERHOLM (av Boije) Elsa 15.5.1897
25431 GRIPENBERG Arne 15.5.1897
25432 HEDVALL (av Lindblad) Alma Seidi Florence (Flory) 15.5.1897
25433 HEIKEL Elsa 15.5.1897
25434 HELLSTRÖM Harald Magnus 15.5.1897
25435 HORNBORG Eirik Mikael 15.5.1897
25436 MICKWITZ Alexander August Emil 15.5.1897
25437 PALMBERG (av Jusélius) Inez Fanny 15.5.1897
25438 PENTZIN (av Schrader) Fanny 15.5.1897
25439 SILÉN (av Gripenberg) Anna Margaretha 15.5.1897
25440 SJÖROS Bruno 15.5.1897
25441 STRENGELL Gösta 15.5.1897
25442 LODENIUS Karl Gustaf Elias 15.5.1897
25443 STANDERTSKJÖLD August Wilhelm Arthur 15.5.1897
25444 NYBERG (→ KIIANLINNA) Hugo Aleksander (Santeri) 22.5.1897
25445 PULKKINEN Toivo Hjalmar 22.5.1897
25446 SADENIUS Kustaa Adolf 22.5.1897
25447 ALANCO (→ ALANKO) Uno Isak 22.5.1897
25448 ANTELL Bengt Kasten 22.5.1897
25449 BRUSIIN Edmund Wilhelm 22.5.1897
25450 GRÖNROOS Torsten Waldemar 22.5.1897
25451 LUNDQVIST Sigfrid Reguel 22.5.1897
25452 STRÖM Jon Richard 22.5.1897
25453 JANSSON Eugenie Dagmar 22.5.1897
25454 WALKONEN (av Bärlund) Marta Elisabet 22.5.1897
25455 ALOPAEUS Toini Amalia 22.5.1897
25456 BROTHERUS (av Streng/ sitt Renkonen) Helena Emilia 22.5.1897
25457 CALOANDER Kaarlo Ivar 22.5.1897
25458 EKHOLM (av Hentunen) Hilda Emilia 22.5.1897
25459 GRANFELT Eero Artur 22.5.1897
25460 JÄRNEFELT Frans Verner 22.5.1897
25461 KUUSKOSKI (av Lindholm) Valma Maria 22.5.1897
25462 LINDH (av Brax) Karin 22.5.1897
25463 LINDHOLM Edla Sofia 22.5.1897
25464 MIKANDER Torsten 22.5.1897
25465 RYDMAN (av Lindström/ Sarva) Elsa 22.5.1897
25466 SYKÄRI (av Mantere) Fanny Aurora 22.5.1897
25467 SÖDERMAN Aatos Otto John 22.5.1897
25468 SÖDERMAN (av Söderström) Tyyne Amanda 22.5.1897
25469 ÅKERMAN (→ VOIPIO) Toini 22.5.1897
25470 LAHTONEN (av Salonen) Eine Elisabeth 22.5.1897
25471 LEIDENIUS Laimi Lovisa 22.5.1897
25472 ALANCO Hildur Fatima 22.5.1897
25473 VON BORN (av Ramsay) Karin Helena 22.5.1897
25474 GRIPENBERG Thora Maria 22.5.1897
25475 RUNEBERG (av Furuhjelm) Estrid 22.5.1897
25476 STENBÄCK (av Hultman) Emmy Maria 22.5.1897
25477 WINTER Adolfine (Addi) Emma Angelique 22.5.1897
25478 EKLÖF Harald Fredrik Rafael 22.5.1897
25479 GROTENFELT Nils Karl Ossian 22.5.1897
25480 HÄLLFORS Edvard 22.5.1897
25481 LINDBERG Karl Hjalmar 22.5.1897
25482 LINDBLAD Waldemar 22.5.1897
25483 MODEEN Torsten 22.5.1897
25484 AHLMAN Lauri Reinhold 22.5.1897
25485 AIRO Adolf (Aatto) Elis 22.5.1897
25486 ALANDER Pentti Kustaa (Berndt Gustaf) 22.5.1897
25487 KANNEL Wäinö Robert 22.5.1897
25488 LAINE Eevert Johannes 22.5.1897
25489 LUMME August Jalmari 22.5.1897
25490 PALMROTH Einar Wilhelm 22.5.1897
25491 WALLENIUS (→ VALANNE) Uno Ivar 22.5.1897
25492 WALLIN (→ VALTASAARI) Johannes Ludvig 22.5.1897
25493 WELLENIUS Paul Fredrik Rafael 22.5.1897
25494 YLENIUS Hugo Oskari 22.5.1897
25495 ÖHRBOM Allan Edvard Theodor 22.5.1897
25496 LEHMUS Johannes (Juho) 22.5.1897
25497 ALOPAEUS Ivar Gerhard 22.5.1897
25498 PULKKINEN Gabriel (Kaapro) 22.5.1897
25499 PUUPPONEN Jaakko 22.5.1897
25500 TARKIAINEN Viljo (William) 22.5.1897
25501 TIUSANEN Ivar Johannes 22.5.1897
25502 WAHLSTRÖM (→ VAALIVIRTA) David (Taavi) Esaias 22.5.1897
25503 YLÖNEN Karl (Kaarlo) Vilhelm 22.5.1897
25504 SMEDBERG Hjalmar Viktor Fredrik 22.5.1897
25505 REUDOLPH (sitt REUDOLPH-PUSIREVSKY) Bruno Sigismund Viktor Emanuel 29.5.1897
25506 DANIELSSON Johan Woldemar 30.5.1897
25507 ENROTH Emil Emanuel 30.5.1897
25508 JOHANSSON Konrad Severin 30.5.1897
25509 JÆCKEL Georg Arthur 30.5.1897
25510 LASSANDER August Israel 30.5.1897
25511 MOSANDER Alfred Leonard 30.5.1897
25512 SERENIUS Karl Lennart 30.5.1897
25513 SPRINGERT Timoteus 30.5.1897
25514 STÅHL Arthur Gabriel 30.5.1897
25515 EERIKÄINEN Martti Jalmari 30.5.1897
25516 VON ESSEN Otto Gustaf 30.5.1897
25517 FINNBERG Kaarle Julius 30.5.1897
25518 IHAMUOTILA Artturi August 30.5.1897
25519 LINDBERG Kustaa Nikolai 30.5.1897
25520 LÅNGFORS Aarne 30.5.1897
25521 OJA Antti Fabian 30.5.1897
25522 PENTTINEN Väinö Nikolai 30.5.1897
25523 RAUTIO Arvi Brynolf 30.5.1897
25524 RYDMAN Arvi 30.5.1897
25525 RYDMAN (→ RITAVUORI) Heikki 30.5.1897
25526 SIRENIUS Sigfrid Selim Sigismund 30.5.1897
25527 SJÖMAN Enne Väinö 30.5.1897
25528 STENBÄCK Lauri Johannes 30.5.1897
25529 SURVONEN Ilmari 30.5.1897
25530 SÄILÄ Juho Aukusti 30.5.1897
25531 TALLGREN Kaarlo Zacharias 30.5.1897
25532 WALLIN Arvo Wilhelm 30.5.1897
25533 WESTERLING (→ LEIKKONEN) August Walfrid 30.5.1897
25534 WIKMAN (→ WUORELA) Gustaf Adolf 30.5.1897
25535 BJÖRKMAN Leo 30.5.1897
25536 BLOMBERG Wilhelm 30.5.1897
25537 CARLSSON Selim August 30.5.1897
25538 CARPELAN Jarl Gunnar Gustaf 30.5.1897
25539 HARTMAN Hardy Benedikt 30.5.1897
25540 HARTMAN Helge Makarius 30.5.1897
25541 JOHANSSON Ivar Magnus 30.5.1897
25542 PROCOPÉ Carl Henrik 30.5.1897
25543 REHBINDER Robert Henrik 30.5.1897
25544 WIDNÄS Karl Johan 30.5.1897
25545 VON HELLENS (av Blomqvist) Ingrid Elisabeth 30.5.1897
25546 JANSSON Thyra 30.5.1897
25547 STADIGH (av Johansson) Toini Emilia 30.5.1897
25548 WIGELIUS Ellen Ulrika 30.5.1897
25549 ÖHRBOM Dagmar Ingeborg 30.5.1897
25550 GUMMERUS (av von Wendt) Naëma Emilia Augusta (Lilli) 30.5.1897
25551 VON HAARTMAN (av Tondén) Alma Fanny Michaela 30.5.1897
25552 ILMONI (av Hornborg) Ingeborg Maria 30.5.1897
25553 LINDBLOM (av Jacobsson) Blenda Amanda Elisabeth 30.5.1897
25554 STIGZELIUS (av Sælan) Anna Magdalena 30.5.1897
25555 BÖLJA (→ AALTIO) Aukusti Osvald 30.5.1897
25556 HAGNER Uno Werner 30.5.1897
25557 HORELLI (→ METSÄMIES) Veini Ireneus 30.5.1897
25558 JAAKKOLA Veli Mauno 30.5.1897
25559 LAINE Taavetti Vilho 30.5.1897
25560 LINDSTEDT (→ LOIMARANTA) Aimo Lauri Vilho 30.5.1897
25561 SALOKANGAS Heikki Jalmari 30.5.1897
25562 VEHMANEN Heikki Verner (Venni) 30.5.1897
25563 HOLMBERG (av Rauvola) Ada Maria 30.5.1897
25564 COLÈRUS Svante Gunnar 30.5.1897
25565 EKLUND (→ ROUHUNKOSKI) Hjalmar Valdemar 30.5.1897
25566 GRÖNROS Karl Lennart 30.5.1897
25567 JOUTSEN Otto Aleksanteri 30.5.1897
25568 KEKKONEN Kalle Jalmari 30.5.1897
25569 PITKÄNIEMI Frans Mikael (Mikko) 30.5.1897
25570 QVARNSTRÖM Runar Selim 30.5.1897
25571 ROSCHIER Johan Henrik 30.5.1897
25572 SARIOLA Kaarle Aukusti 30.5.1897
25573 WINTER Klaus Olavi 30.5.1897
25574 GRÖNLUND (av Tienari) Hilma Josefina 30.5.1897
25575 ILMONI Helmi 30.5.1897
25576 WETTERHOFF Adolf Fredrik (Fritz) 30.5.1897
25577 GODENHJELM Karl Willehad 5.6.1897
25578 LINDBERG Birger Barnabas 5.6.1897
25579 MIELCK Edouard Julius 5.6.1897
25580 NIKLANDER Ernst Johan Arne 5.6.1897
25581 PORKKA Johan Väinö 5.6.1897
25582 SÖDERHJELM Torsten Johan Valdemar 5.6.1897
25583 WITTING Rolf Johan 5.6.1897
25584 FEIRING Finn 5.6.1897
25585 HAGELIN (→ HAKALA) Tobias Immanuel 5.6.1897
25586 HENDELL (→ HENDELL-AUTERINEN) Lauri Juhana 5.6.1897
25587 LINDHOLM (→ NIINISALO) Otto Oskari 5.6.1897
25588 BÄRLUND (→ MARJALA) Johannes (Juho) 5.6.1897
25589 RASKI Jaakko 5.6.1897
25590 SIMOLA Emil Johannes 5.6.1897
25591 SMIRNOFF Pietari (Pekka) 5.6.1897
25592 SUNINEN Johan Fabian 5.6.1897
25593 TRAST Viktor Kustaa 5.6.1897
25594 TUDERMAN Onni Johannes 5.6.1897
25595 TÖRRÖNEN Aleksanteri 5.6.1897
25596 WIKMAN Kaarlo Oskari 5.6.1897
25597 AHLSKOG Bruno Edvin 5.6.1897
25598 BENGS Henrik Arvid 5.6.1897
25599 BROMAN Johan Wilhelm 5.6.1897
25600 BUSS Georg 5.6.1897
25601 FAHLER Gustaf Edgar 5.6.1897
25602 HARTMAN Erik Gustaf 5.6.1897
25603 LIND Johannes (John) Gideon Rafael 5.6.1897
25604 SVANLJUNG Alfred Valter 5.6.1897
25605 TEGENGREN Klas Edgar 5.6.1897
25606 WEGELIUS Henrik 5.6.1897
25607 SUNDHOLM Mathilda Vilhelmina 5.6.1897
25608 FILPPULA Kustaa Akseli 5.6.1897
25609 GIRSÉN (→ KOSKI) Juho Evert 5.6.1897
25610 HIMANEN Gösta 5.6.1897
25611 HÄGGBLOM Georg Alarik 5.6.1897
25612 JANSSON Johan Wilhelm (Juho Wilho) 5.6.1897
25613 MELART Hugo Gustaf Johannes 5.6.1897
25614 LAURELL Tuomas Wilhelm (Vilho) 5.6.1897
25615 BÄRLUND Väinö 5.6.1897
25616 GUSTAFSSON Karl Ernst 5.6.1897
25617 SIPARI Alfred 5.6.1897
25618 SWANG Hans Alexander Waldemar 5.6.1897
25619 SÖDERLUND Gustaf Ossian 5.6.1897
25620 ENWALD Kurt Henrik 5.6.1897
25621 RUTH Emil Aleksander 5.6.1897
25622 IMMONEN Risto 5.6.1897
25623 KUIVALAINEN Johan Henrik 5.6.1897
25624 NEVALAINEN Paavo 5.6.1897
25625 PFALER Kaarlo Väinö Johannes 5.6.1897
25626 POLJAKOFF (→ JALANNE) Johannes (Juhani Veikki) 5.6.1897
25627 SUIHKO Eemil Johannes 5.6.1897
25628 GRENMAN Bertel 5.6.1897
25629 VON GROSS Woldemar Karl Nikolai 5.6.1897
25630 LINDGREN Eskil Andrej 5.6.1897
25631 RIEDELL Eliza Emilia 5.6.1897
25632 SUMELIUS John Waldemar 5.6.1897
25633 EKLUND Katarina Josefina 5.6.1897
25634 HILDÉN Hilma 5.6.1897
25635 SEVELIUS Sven Alvar 5.6.1897
25636 GÖRSTRAND Ivar 5.6.1897
25637 TELENIUS Rauha 5.6.1897
25638 THESLÖF Georg Henrik 5.6.1897
25639 BASILIER Karl Julius 12.6.1897
25640 INBERG (→ KAINUVAARA) Matti Yrjö 12.6.1897
25641 ISKANIUS Pekka Vilho 12.6.1897
25642 KOISTINEN Olli Pekka 12.6.1897
25643 KOPONEN Aksel Wille 12.6.1897
25644 KUOKKANEN Yrjö Mikko 12.6.1897
25645 BERGBOM Gösta 12.6.1897
25646 GRANFELT Torsten Valter 12.6.1897
25647 HEDBORG Edla 12.6.1897
25648 MAKKONEN Uno Heikki 12.6.1897
25649 ROSENIUS Inez Elise 12.6.1897
25650 TOLVANEN (av Martikainen) Aina Oma 12.6.1897
25651 AHLSTEDT (→ SAARNIVAARA) Johan Adolf 12.6.1897
25652 BRUMMER Onni Johannes 12.6.1897
25653 CASTRÉN Lahja Hyvä 12.6.1897
25654 KAHELIN Einar Gabriel 12.6.1897
25655 LUNDÉN Eino Adolf (Aatto) 12.6.1897
25656 MONTHAN Aksel Adolf 12.6.1897
25657 WEGELIUS (→ VUORJOKI) Uuno Johannes (Hannes) 12.6.1897
25658 BORG Gustaf Emil 12.6.1897
25659 ENGLUND Gustaf Wilhelm 12.6.1897
25660 HÖGLUND Karl Gustaf Wilhelm 12.6.1897
25661 RAVANDER Fredrik Oskar 12.6.1897
25662 STRÖM Karl Torsten 12.6.1897
25663 ÅKERBLOM Victor Nicolaus 12.6.1897
25664 BJÖRKLUND Isak Teodor 12.6.1897
25665 BOSTRÖM Osvald Gabriel 12.6.1897
25666 CASTRÉN Elis Christian 12.6.1897
25667 VON FIEANDT Halvar Magnus 12.6.1897
25668 GRÅSTEN Otto Johannes 12.6.1897
25669 HEDMAN Johan Gustaf 12.6.1897
25670 KALLÉN (→ KIVIHARJU) Juho Vihtori Waldemar 12.6.1897
25671 KALLÉN Kaarlo Kustaa Ferdinand 12.6.1897
25672 KARJALAINEN Iivari Jaakko 12.6.1897
25673 NORDBERG Seth 12.6.1897
25674 PIETILÄ Antti Jaakko 12.6.1897
25675 PIETILÄ Mikko (Mikael) Nikolai (Werner) 12.6.1897
25676 ROSENDAL Lauri Fredrik 12.6.1897
25677 SIMELIUS (→ SIMOJOKI) Yrjö Heikki 12.6.1897
25678 ÖSTERBLADH Kaarlo Edvard 12.6.1897
25679 TOLVANEN (av Collin) Aini Lovisa 12.6.1897
25680 WINCKELMANN (av Blunt) Fanny 12.6.1897
25681 WÄÄRÄ (av Seppänen) Sofia Emilia 12.6.1897
25682 VON HERTZEN Berndt Vilhelm 12.6.1897
25683 JUUTILAINEN Bruno Vilhelm 12.6.1897
25684 KÄRKKÄINEN Oskar Edvard 12.6.1897
25685 LAURIKAINEN Paavo Herman 12.6.1897
25686 ROPPONEN Valter Jonathan 12.6.1897
25687 GÖHLE Aina 12.6.1897
25688 LE BELL Boris 12.6.1897
25689 GRÖNLUND Gideon Waldemar 12.6.1897
25690 GRÖNBERG John Gustaf 12.6.1897
25691 TIAINEN Jakob (Jaakko) Nikolai 12.6.1897
25692 KROGIUS Johan Fridtjof Valdemar 12.6.1897
25693 THESLÖF Lilly Ingrid Elisabeth 6.9.1897
25694 SPOLANDER (→ PUOLANNE) Mielo Eero 11.9.1897
25695 BOSTRÖM Henrik Johannes 11.9.1897
25696 NYMAN Kaarlo Ossian 14.9.1897
25697 PELL Nikolai 14.9.1897
25698 LÖNNMARK (→ VAHERVUORI) Juho Väinö Gustaf (Kustavi) 14.9.1897
25699 LUND Paul Åke 14.9.1897
25700 BOIJE Ragnar Leopold 15.9.1897
25701 HÖGLUND (→ HIRVAS) Hugo Werner Waldemar 15.9.1897
25702 HELLMAN (→ MERIKALLIO) Otto Leopold 16.9.1897
25703 KAHARI Kustaa Edvard 18.9.1897
25704 WADÉN Josef Reinhold 21.9.1897
25705 HEDMAN Karl Ivar Werner 4.12.1897
25706 LINDFORS (av Strömberg) Elin Maria 13.12.1897
25707 SALOVIUS Alvar Erland 13.12.1897
25708 STRÖMBERG Victor Lennard 13.12.1897
25709 BARANOW Wasili 13.12.1897
25710 WESTERHOLM Karl Uno Alexander 13.12.1897
25711 GYLLING Arthur 13.12.1897
25712 WAHL Walter August 13.12.1897
25713 WEGELIUS Gunnar Raimond 13.12.1897
25714 HOLM Elsa 13.12.1897
25715 ÅDAHL (av Ruth) Hulda Maria Ingeborg 13.12.1897
25716 BOLLSTRÖM (av Nyman) Agnes Sofia 13.12.1897
25717 LINDSTRÖM Esmeralda 13.12.1897
25718 JANSSON (av Jääskeläinen) Karin 13.12.1897
25719 WIDNÄS Fanny Maria 13.12.1897
25720 FINCKENBERG (av Wigge) Hildur Sofia 13.12.1897
25721 RENVALL Tancred Teodor (Teuvo) 13.12.1897
25722 HELENIUS Augusta Rosina 13.12.1897
25723 MITROFANOFF (av von Pfaler) Maria (Mascha) 13.12.1897
25724 TOLVANEN (→ KUNNAS) Kusti Aleksanteri 13.12.1897
25725 KUMLIN Aina Josefina 13.12.1897
25726 HELLE (→ SOHLMAN) Lauri Teodor 13.12.1897
25727 MOLDAKOFF (→ HELVE) Anton 13.12.1897
25728 HELLE Väinö Robert Konstantin 13.12.1897
25729 HONKAVAARA Onni 13.12.1897
25730 MUNSTERHJELM Gustaf Richard 13.12.1897
25731 RANTAKARI (e Grönqvist) Kaarle Nestori 13.12.1897
25732 SAARNIJOKI Juho Santeri 13.12.1897
25733 THURMAN (→ TUOVIO) Emil Ivar 13.12.1897
25734 HÄMÄLÄINEN Johan Hjalmar 13.12.1897
25735 SJÖSTEDT Augusta (Asta) Wilhelmina 13.12.1897
25736 JUNNELIUS Gunnar 13.12.1897
25737 ASTALA Juho Artturi 13.12.1897
25738 HOLMBERG August Alexis 13.12.1897
25739 MARSCÉN Jalo Aatos 13.12.1897
25740 MIKOLA Juho Nestori 13.12.1897
25741 HALME (e Massa) Hannu 13.12.1897
25742 KORKEAKOSKI (e Högström) Hugo 13.12.1897
25743 NURMINEN (e Nilóni) Siviä 13.12.1897
25744 HAHL (→ HAVOLA) Frans Arvid 13.12.1897
25745 KOUKKU Armas Aate 13.12.1897
25746 KÄHKÖNEN Edvard Olof 13.12.1897
25747 SEPPÄNEN Robert Arnold 13.12.1897
25748 VARTIAINEN Arvo 13.12.1897
25749 VARTIAINEN Eino Valeri 13.12.1897
25750 ALOPAEUS (av Paloheimo) Helmi Ingrid 13.12.1897
25751 HAGGRÉN (→ JOTUNI) Johan Alfred 13.12.1897
25752 MARTIKAINEN Olli 13.12.1897
25753 SUNDBERG (→ SALMELAINEN) Armas Emanuel 13.12.1897
25754 GRÄSBECK (av Levison) Eine 13.12.1897
25755 BORG Johan Aron Arvid 13.12.1897
25756 SAVOLAINEN (av Koivu) Johanna (Hanna) 13.12.1897
25757 JÄMSÉN Vilho 13.12.1897
25758 TIKKANEN Oskar 13.12.1897
25759 RÄTY Mikko Hilarius 13.12.1897
25760 CAVONIUS Carl Lorentz 13.12.1897
25761 JAKOBSSON Matts Emil 13.12.1897
25762 LINDBOHM Johan Hjalmar 13.12.1897
25763 PIHLGREN Karl Evert 13.12.1897
25764 STRENGELL Birger 13.12.1897
25765 HOPPA (av Hakosalo) Maria Sofia 13.12.1897
25766 LUNDAHL Georg Alfred 13.12.1897
25767 FORSMAN (→ KOSKIMIES) Impi Ainamo 13.12.1897